SKIAREÁL-KOUTY

SKIAREÁL KOUTY

Každý z Vás – sportovec, turista, návštěvník elektrárny Dlouhé Stráně si najde program na míru a budete se divit, že u nás den nestačí. Hlavní devizou areálu Kouty je šestisedačková lanovka, která Vás dopraví za všemi nevšedními zážitky. Od horní stanice lanovky můžete využít kyvadlové dopravy busem k horní nádrži Dlouhé Stráně. V zázemí areálu se občerstvíte v moderním gastro Restaurantu se třemi provozy (v jedné z nich je umístěna expozice z Koutecké historie), bowling barem, letní terasou. Infocentrum se sportovní prodejnou, testcentrem kol a půjčovnou sportovního materiálu.
Na Kouteckém náměstí zažijete koncerty, zábavu, sportovní a kulturní akce. Vychutnáte si procházku v Kouteckém lese i okolí.
Rychlá a komfortní přeprava je zajištěna šesti-sedačkovou lanovkou Doppelmayr s odpojitelným uchycením a nástupním pásem s kapacitou odbavení 3200 os/hod.

Lanovka je dlouhá 2000m, spodní stanice je v 588m n. m a vede na vrchol sjezdovky Medvědí do výše 1095 m n. m.
Od lanovky možnost využít kyvadlový autobus na horní nádrž Dlouhé stráně.
Umístění pohonu: horní stanice
Systém napínání: hydraulický v dolní stanici
Přepravní kapacita: 3200 os./hod
Počet sedaček: 120 ks
Šikmá délka: 1933 m
Dolní stanice: 610 m.n.m.
Horní stanice: 1095 m.n.m.
Převýšení: 485 m
Čas jízdy: 6 min 48 sec
Výrobce: Doppelmayr Rakousko

Sjezdovky, které vyhovují každému, s nejdelší modrou sjezdovkou na Moravě.

Ski areál Kouty nabízí komfortní, bezpečné lyžování na sjezdových lyžích a k tomu nejdelší sjezdovku na Moravě. Nová modrá sjezdovka má délku 3050 m s převýšením 520 m, nadchne hlavně rodiny s dětmi. Další dvě dvoukilometrové sjezdovky jsou členité, s proměnlivým sklonem a převýšením také přes 500 m. Zbývající dvě sjezdovky mají převýšení 100 m. Díky šířce přes 50 m nabízí sjezdovky dostatek místa pro širokou carvingovou stopu. Celková délka sjezdovek 11,5 km zaručuje areálu Kouty prvenství mezi moravskými lyžařskými středisky.

Děti a začátečníci mají k dispozici pojízdný pás v areálu Lyžařské školy Heliaschool. Pro běžkaře jsou zajištěny upravené běžecké tratě v nadmořské výšce 1100 – 1300 m, s možností návštěvy horní nádrže Dlouhé Stráně. Ve dvou freeride zónách si na své přijdou freeridoví lyžaři i snowboardisté.

U horní stanice lanovky je příjemné občerstvení s posezením a toaletami. Ubytování pro 180 osob přímo v areálu nabízejí Apartmány Kouty.

Skvělé možnosti pro běžkaře. Běžecké trasy se nachází v nadmořské výšce 1100 – 1300 m. n. m. U horní stanice lanovky je výchozí bod pro běžecké trasy Stadion a Mravenečník. Ideální sněhové podmínky pro běžecké tratě zajišťuje bezproblémová nadmořská výška.

Dětská lyžařská školka je bezpečně ohrazena od okolí, aby nehrozilo nebezpečí střetu s jiným lyžařem či snowboardistou. V blízkosti cafe bar a restaurace. Rodiče pokud nebudou lyžovat mohou sledovat výuku dětí ze slunné terasy, která se nachazí v bezprostřední blízkosti restaurace a veškerého zázemí střediska. U dětí je upřednostňována individuální výuka zábavnou formou s pomůckami a to vzhledem k její rychlosti, jednoduchosti, bezpečnosti a efektivnosti. Skupinová výuka je kvalitní, zábavná a pro skupiny velmi motivující. Využijte služeb areálu, objednejte si výuku ve škole a zároveň vybavení ve zdejší půjčovně a testcentru značek Nordica, Elan, Blizzard a Nitro.

https://kouty.cz/